Skip to main content

Lokalavdelinger

Flere hundre frivillige jobber gratis på fritiden sin med praktisk og politisk dyrevern i våre lokalavdelinger.

Våre 25 lokalavdelinger strekker seg fra Finnmark i nord og helt ned til Mandal i sør. Er du usikker på hvilken lokalavdeling som er nærmest deg, kan du bruke vår kartfunksjon. Under finner du listen over alle våre lokalavdelinger og kontaktinformasjon.

AvdelingKontaktpersonEpostTelefonSosiale medierAdresse
Bergen og Hordalanddb.bergen.hordaland@gmail.com95 45 77 76

Bekkjarvikveien 1, 5114 Tertnes
BodøVibeke Wensell Hakkebodyrebeskyttelsen.norge.bodo@gmail.com23 13 92 50

Påls vei 2, 8008 Bodø
Drammen og omlandAud Vogt Johansenpost@ddoo.no95 92 41 37

Postboks 4109, 3005 Drammen
FinnmarkWenche Johansenpostdbfinnmark@gmail.com23 13 92 50

Postboks 2272, 9508 Alta
FlekkefjordMonica Skailandflekkefjord@dyrebeskyttelsen.no23 13 92 50

Postboks 186, 4402 Flekkefjord
Fredrikstad og omegnSolgun Øverenginfo@frdb.no23 13 92 50

Kirkeveien 39, 1664 Rolvsøy
HarstadRita Øienkontakt@dyrebeskyttelsen-harstad.no90 97 67 20

Nerbotnveien 1, 9407 Harstad
Haugalandhaugaland@dyrebeskyttelsen.no91 79 05 35

HedmarkVivian Nikolaisenhedmark@dyrebeskyttelsen.no 41 36 41 79

Postboks 32, 2101 Skarnes
KongsbergUnni Merete Skjemstaddyrebeskyttelsennorgekongsberg@gmail.com47 24 32 71

Postboks 836, 3606 Kongsberg
Lillehammer og omegnNina Jørstadlillehammer@dyrebeskyttelsen.no93 84 86 39

Postboks 15, 2601 Lillehammer
Lofoten og VesterålenMarita Johannessendyrebeskyttelsen.love@gmail.com

Postboks 89, 8450 Stokmarknes
Lyngdal og FarsundMerethe Eieslandfarsund@dyrebeskyttelsen.no92 94 29 65

Nordhasselveien 12, 4560 Vanse
MandalAnne Lise Skoie Risøen
mandal@dyrebeskyttelsen.no45 05 80 04

Heslandsveien 324, 4517 Mandal
Mo i RanaMette Karina Jakobsendbmoirana@gmail.com91 88 93 20

C/O Eva Stien Mathiesen, Stien 23, 8617 Dalsgrenda
Møre og RomsdalHeidi Klevjerpost@dbmr.no23 13 92 50

CO/ Roger Stormo, Einerskaret 24, 6521 Frei
Nord-JærenMay Lis Finnesandnord-jaeren@dyrebeskyttelsen.no23 13 92 50

Øksnevarden 1, 4352 Kleppe
Nord-TrøndelagJohanne Hammervolddb.nordtrondelag@gmail.com40 55 09 67

Postboks 17, 7701 Steinkjer
Oslo og AkershusHelle Langmoenpost@dooa.no23 13 45 45

Mosseveien 226, 1169 Oslo
RingerikeHeidi Halvorsenpost@dyrebeskyttelsenringerike.no98 04 72 12

Sætraveien 3, 3518 Hønefoss
Sogn og FjordaneBeate Greensfj@dyrebeskyttelsen.no41 36 92 58

c/o Beate Green , Lånefjorden 29 , 6994 Nessane
Sør-TrøndelagBente Aina Ingebrigtsensor-trondelag@dyrebeskyttelsen.no95 22 52 75

Postboks 1429 Leangen, 7444 Trondheim
TelemarkCharlotte Robertsontelemark@dyrebeskyttelsen.no90 65 28 79

TromsøTherese Simonsen Ryedyrebeskyttelsen.tromso@gmail.com90 52 40 47 / 97 01 21 41

Postboks 493, 9255 Tromsø
VestfoldÅshild Karlsenpost@dbnv.no33 07 08 00

Pauliveien 190, 3185 Skoppum

Bergen og Hordaland

Kontaktperson:
E-post: db.bergen.hordaland@gmail.com
Telefon: 95 45 77 76
Adresse: Bekkjarvikveien 1, 5114 Tertnes

Bodø

Kontaktperson: Vibeke Wensell Hakkebo
E-post: dyrebeskyttelsen.norge.bodo@gmail.com
Telefon: 23 13 92 50
Adresse: Påls vei 2, 8008 Bodø

Drammen og omland

Kontaktperson: Aud Vogt Johansen
E-post: post@ddoo.no
Telefon: 95 92 41 37
Adresse: Postboks 4109, 3005 Drammen

Finnmark

Kontaktperson: Katrine Larsen
E-post: postdbfinnmark@gmail.com
Telefon: 23 13 92 50
Adresse: Postboks 2272, 9508 Alta

Flekkefjord

Kontaktperson: Monica Skailand
E-post: flekkefjord@dyrebeskyttelsen.no
Telefon: 23 13 92 50
Adresse: Postboks 186, 4402 Flekkefjord

Fredrikstad og omegn

Kontaktperson: Solgun Øvereng
E-post: info@frdb.no
Telefon: 23 13 92 50
Adresse: Kirkeveien 39, 1664 Rolvsøy

Harstad

Kontaktperson: Rita Øien
E-post: kontakt@dyrebeskyttelsen-harstad.no
Telefon: 90 97 67 20
Adresse: Nerbotnveien 1, 9407 Harstad

Haugaland

Kontaktperson:
E-post: haugaland@dyrebeskyttelsen.no
Telefon: 91 79 05 35
Adresse: Møllervegen 28, 5525 Haugesund

Hedmark

Kontaktperson: Vivian Nikolaisen
E-post: hedmark@dyrebeskyttelsen.no
Telefon: 41 36 41 79
Adresse: Postboks 32, 2101 Skarnes

Kongsberg

Kontaktperson: Unni Merete Skjemstad
E-post: dyrebeskyttelsennorgekongsberg@gmail.com
Telefon: 47 24 32 71
Adresse: Postboks 836, 3606 Kongsberg

Lillehammer og omegn

Kontaktperson: Nina Jørstad
E-post: lillehammer@dyrebeskyttelsen.no
Telefon: 93 84 86 39
Adresse: Postboks 15, 2601 Lillehammer

Lofoten og Vesterålen

Kontaktperson: Marita Johansessen
E-postdyrebeskyttelsen.love@gmail.com
Telefon: 48 42 85 85
Adresse: Postboks 89, 8450 Stokmarknes

Lyngdal og Farsund

Kontaktperson: Merethe Eiesland
E-post: farsund@dyrebeskyttelsen.no

Adresse: Skreliveien 21 , 4580 Lyngdal

Mandal

Kontaktperson: Anne Lise Skoie Risøen
E-post: mandal@dyrebeskyttelsen.no
Telefon: 45 05 80 04
Adresse: Heslandsveien 324, 4517 Mandal

Mo i Rana

Kontaktperson: Mette Karina Jakobsen
E-post: dbmoirana@gmail.com
Telefon: 91 88 93 20
Adresse: C/O Eva Stien Mathiesen, Stien 23, 8617 Dalsgrenda

Møre og Romsdal

Kontaktperson: Heidi Klevjer
E-post: post@dbmr.no
Telefon: 23 13 92 50
Adresse: CO/ Roger Stormo, Einerskaret 24, 6521 Frei

Nord-Jæren

Kontaktperson: May Lis Finnesand
E-post: nord-jaeren@dyrebeskyttelsen.no
Telefon: 23 13 92 50
Adresse: Øksnevarden 1, 4352 Kleppe

Nord-Trøndelag

Kontaktperson: Johanne Hammervold
E-post: db.nordtrondelag@gmail.com
Telefon: 40 55 09 67
Adresse: Postboks 17, 7701 Steinkjer

Oslo og Akershus

Kontaktperson: Helle Langmoen
E-post: post@dooa.no
Telefon: 23 13 45 45
Adresse: Mosseveien 226, 1169 Oslo

Ringerike

Kontaktperson: Heidi Halvorsen
E-post: post@dyrebeskyttelsenringerike.no
Telefon: 98 04 72 12
Adresse: Sætraveien 3, 3518 Hønefoss

Sogn og Fjordane

Kontaktperson: Beate Green
E-post: sfj@dyrebeskyttelsen.no
Telefon: 41 36 92 58
Adresse: c/o Beate Green, Lånefjorden 29 , 6994 Nessane

Sør-Trøndelag

Kontaktperson: Bente Aina Ingrebrigtsen
E-post: sor-trondelag@dyrebeskyttelsen.no
Telefon: 95 22 52 75
Adresse: Postboks 1429 Leangen, 7444 Trondheim

Telemark

Kontaktperson: Charlotte Robertson
E-post: telemark@dyrebeskyttelsen.no
Telefon: 23 13 92 50
Adresse:

Tromsø

Kontaktperson: Therese Simonsen Rye
E-post: dyrebeskyttelsen.tromso@gmail.com
Telefon: 90 52 40 47 / 97 01 21 41
Adresse: Postboks 493, 9255 Tromsø

Vestfold

Kontaktperson: Åshild Karlsen
E-post: post@dbnv.no
Telefon: 33 07 08 00
Adresse: Pauliveien 190, 3185 Skoppum

Hei og takk for at du tar kontakt med Lisaklinikken.

Vi driver en gratis klinikk for dem som ikke har mulighet til å benytte andre tilbud. Derfor er vi nødt til å stille visse krav:

  • Vi er ikke en klinikk for de som syntes det generelt er dyrt med veterinær, men som kan prioritere det.
  • Vi er ikke en klinikk for de som har forsikring på sitt dyr, eller som har brukt sin forsikringspremie.
  • Vi legger ikke til rette for avl, og tar ikke imot valpekull. Står du allikevel i en vanskelig situasjon (tjuvparring el. lign.) ta kontakt for vurdering.
  • Vi tilbyr ikke hd/ad røntgen, med mindre sykdom mistenkes etter konsultasjon.
  • Vi utfører ikke komplisert kirurgi og ortopediske inngrep. Spør om du er usikker.
  • Vi anbefaler årlig vaksinering andre steder enn hos oss. Her finnes det allerede rimelige tilbud, med god oppfølging.
  • Vi tilbyr ikke reisevaksiner eller attestering i pass for dyr.
  • Vi tilbyr ikke separat kremering.

Er du usikker på om du oppfyller kriteriene, ønsker vi allikevel at du tar kontakt. Vi er imøtekommende og hyggelige, og ønsker det beste for dyr og mennesker.

Skriv gjerne litt om deg selv og din situasjon og hva henvendelsen gjelder, så vil vi svare deg så fort vi kan.

Mvh,
Lisaklinikken

    E-post for timeforespørsel