Skip to main content

Praktisk hjelp til dyr

6949

Antall dyr som har fått hjelp

3212

Antall dyr som har blitt omplassert

497

Antall dyr overtatt fra myndighetene

4876

Antall dyr ID-merket med mikrochip

2631

Antall dyr som har fått gratis veterinærhjelp

Utgifter

33437431

Totale utgifter for hjelpearbeidet

20226801

Veterinær- og medisinkostnader

5703001

Fôr, sand og utstyr

Dyrevelferdssaker

31

Antall politianmeldelser

222

Antall bekymringsmeldinger

Hjemløse katter

50000

Mattilsynets anslag på hjemløse katter i Norge

25000

Antall hunnkatter om vi antar at de utgir ca 50%

250000

Antall kattunger om vi antar at hunnkattene får 10 kattunger i året

Hei og takk for at du tar kontakt med Lisaklinikken.

Vi driver en gratis klinikk for dem som ikke har mulighet til å benytte andre tilbud. Derfor er vi nødt til å stille visse krav:

  • Vi er ikke en klinikk for de som syntes det generelt er dyrt med veterinær, men som kan prioritere det.
  • Vi er ikke en klinikk for de som har forsikring pÃ¥ sitt dyr, eller som har brukt sin forsikringspremie.
  • Vi legger ikke til rette for avl, og tar ikke imot valpekull. StÃ¥r du allikevel i en vanskelig situasjon (tjuvparring el. lign.) ta kontakt for vurdering.
  • Vi tilbyr ikke hd/ad røntgen, med mindre sykdom mistenkes etter konsultasjon.
  • Vi utfører ikke komplisert kirurgi og ortopediske inngrep. Spør om du er usikker.
  • Vi anbefaler Ã¥rlig vaksinering andre steder enn hos oss. Her finnes det allerede rimelige tilbud, med god oppfølging.
  • Vi tilbyr ikke reisevaksiner eller attestering i pass for dyr.
  • Vi tilbyr ikke separat kremering.

Er du usikker på om du oppfyller kriteriene, ønsker vi allikevel at du tar kontakt. Vi er imøtekommende og hyggelige, og ønsker det beste for dyr og mennesker.

Skriv gjerne litt om deg selv og din situasjon og hva henvendelsen gjelder, så vil vi svare deg så fort vi kan.

Viktig informasjon til dyreeiere

Vi på Lisaklinikken ønsker å hjelpe så mange som mulig, og alle dyr som kommer til oss blir møtt med omsorg og profesjonell behandling.

Samtidig er vi nødt til å informere om at vi dessverre ikke har kapasitet til å gi fast oppfølging av kronisk syke dyr. Klinikken drives av Dyrebeskyttelsen Norge og alle midler til drift må samles inn. Vi har begrensede ressurser, og vi må derfor prioritere akutte behov.

Det betyr at vi tilbyr innledende utredning og god engangsbehandling av syke dyr som trenger øyeblikkelig hjelp, men videre oppfølging må skje hos en fast veterinær.

Vi vet at dette kan være vanskelig, men vi håper på forståelse for at vi må bruke ressursene våre slik at flest mulig dyr kan få hjelp.

Mvh,
Lisaklinikken

    E-post for timeforespørsel